Refleksoloogia ja nägu

Näo tsoonid on meile, refleksoloogidele, seepärast eriti põnevad jälgida, et nad on kõige kiiremini, kõige akuutsemalt reageerivad tsoonid. See, mis meid praegu mõjutab, see kajastub ka kohe näos. Uurijatele on see parim võimalus seoseid avastada ja põnevaid järeldusi teha. Põnevad on sealjuures nii vistrikud, punnid, punetavad laigud kui sügelevad piirkonnad. Kui te suudate ära fikseerida ka hetke, mil kusagil miski kibeles, kirvendas, saate operatiivseima põhjus-tagajärg suhte!!

Harjutamiseks lihtsaim näide oleks mao ja 12-sõrmiku tsoon ninatiivakeste ja näopiirkonna kokkupuutepunktis üsna varsti peale lõunasööki. Küllalt tõenäoline on seal tunda kerget sügelust, mis meile tähendab, et olete lõunaga vähe liiale läinud ja organid maost kuni sapini üles ärritanud, ning nüüd aitate tsooni kaudu seda sügades seedeorganeil oma tööd teha. See tähendab, et liigne viisakus teiste juuresolekul end distsiplineerida ning sügelemise tunne tahtejõuga maha suruda on tervisele kahjulik komme.

Et te ka teate, et kõike meie kehas mõjutavad emotsioonid ja mõtted, ning et meie iseloom on suurte tähtedega näkku kirjutatud, siis teeb meie näo uurimise veel ahvatlevamaks teadmine, et ka iga ärritus, vihastamine, kirg, nauding, rõõm, solvumine peegeldub näos nii näoilmena, näojoontena kui taas punnide, vistrike ja punetustena. Kõige romantilisem on loomulikult oma armsama näos näha pingutust oma sügavaid tundeid veidigi peita, oma suurt armastust ja iha varjata. Aga seda tsooni te teate ju niikuinii.

Tegelikult tahan teile rääkida hoopis uuest ideest. Kujutame endale ette suurt seinakella oma tunni- ja minutiosutiga. Asetame selle (kujutluses) oma näole, kusjuures 3 jääb vasakule käele ja 9 jääb paremale käele ning osutite keskpunkt jääb ninajuurele. Vaatame nüüd näos esinevat punni/punetust ja fikseerime, mis joonel see paikneb ehk mis kellaajale tunniosuti osutab. Seda teades püstitame eelduse, et antud nahadefektiga tsoon on aktiivne või mingi probleem on saanud alguse antud kellaajal. Seda, kas tegemist on päeva või ööga, peab uuritav ise oskama otsustada.
Seega taas – üks operatiivne, selge ja kindel viis mõista nii end kui oma patsiente!
RAVI: muuda antud kellaaja eluviisi.